Plant lovers: Kam pro každodenní dávku zelené inspirace?

29. prosince 2017Jakožto dívčí vyrůstající až do svých 16 let v jednom z půvabných příhraničních městys, mám k přírodě od malička blízko. Celé dětství jsem totiž strávila pobíháním po lesích, loukách i polích, přičemž největší legrace spočívala ve stavění bunkrů ze všech dostupných přírodních materiálů a lezení po stromech. Není se čemu divit, že se snažím o to, aby příroda v co nejvyšší možné míře prodchla také náš podkrovní byt v Praze, který s mým klukem spokojeně obýváme již druhým rokem. Přestává se mnou být řeč, jakmile překročíme práh některého z obchodů mající oddělení rostlin a stejně tak dokáži spoustu času trávit tichým stalkováním zelených instagramových profilů. Pročítám si články o nejzajímavějších botanických zahradách z různých koutů světa a všímám si, jak lidé všude na planetě využívají flóru ke zkrášlení svých obydlí, kaváren, pracoven a dalších prostor. Sním o tom, že i z mého domova v největším městě této země bude jednou malá džungle zrcadlící onu dětskou lásku a blízký vztah k přírodě.

Kam pro každodenní dávku inspirace?
Považujete se stejně jako já za plant lovers a florofily? Pak jsem pro vás sepsala přehled míst, kam si nejraději chodím pro svou každodenní dávku zelené inspirace. Pod každým světlejším textem se skrývá odkaz, který vás spolehlivě dovede přesně tam, kam potřebujete. *mrk*

P o k o j o v k y
Že pro kvalitní inspiraci vůbec nemusíte chodit daleko, poznáte hned po otevření instagramu nebo webových stránek úžasných Pokojovek. Tyhle tři sympatické holky mají nejenom svůj obchod, kde nakoupíte nejhezčí designové doplňky pro svou flóru, pořádají také vlastní prodejní festival, workshopy a tzv. zelené swapy, kde můžete své staré rostlinky vyměnit za nové. Pokud zavítáte na jejich web, nepřehlédněte blogovou část, kde několikrát měsíčně přibývají super tipy týkající se pěstování pokojovek, aktuálních trendů, tipů a DIY návodů.

„Tři kamarádky. Jedna vášeň. Za projektem Pokojovky stojí tři kamarádky, které dohromady svedla láska k rostlinkám, kávě a designu. To vše bychom chtěly v Pokojovkách propojit. Dlouho jsme obdivovaly zahraniční zelené concept story, až jsme se do jednoho, který v Praze chyběl, pustily samy,“ říkají o projektu jeho zakladatelky.

Instagram:
@pokojovky
Web: www.pokojovky.coH a a r k o n 
Tomuto skvělému projektu jsem podlehla na první dobrou! U článků z Haarkon Green House Tour bych dokázala strávit věčnost. Jde o unikátní britský blog, který funguje od roku 2015. Založili jej Magnus a India, kteří na web pravidelně přispívají nejenom svými fotkami, ale také poutavým vyprávěním o nejúžasnějších botanických místech světa. Jo a maj se rádi! Věcem se jednoduše daří, když jsou dělané s láskou. Jakmile Haarkon svět jednou objevíte, už nikdy nebudete chtít relaxovat ani prokrastinovat u ničeho jiného, to mi věřte!

 „We like to keep a photographic journal of wherever we go and whatever we see along the way. If you hadn't already noticed, we have a soft spot for plants and like to find greenery in urban spaces. 
As well as running the blog we like to tell stories with our images and produce bespoke photography for a variety of uses - including content creation for social media, campaign imagery, lifestyle photography and art direction.

Instagram: @haarkon_


U r b a n  J u n g l e  B l o g g e r s
Sympatickými zakladateli Urban Jungle Bloggers, celosvětové komunity všech plant loverů, jsou Igor z Happy Interior Blog a Judith z JOELIX. Nezapomeňte mrknout na jejich osobní blogy, jsou totiž skvělé! Igorovi a Judith se v září 2016 podařilo vydat Urban Jungle knihu a tímto počinem nabyl jejich společný /do té doby výhradně internetový/ projekt zcela nových rozměrů. Letos kniha vyšla také u nás v Česku, s českým překladem, a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se dá v našich knihkupectvích na toto téma objevit.

Urban Jungle Bloggers is all about living with plants – in your home, in other interiors, in public spaces. We want to highlight the beauty and benefits of houseplants and other greeneries in urban spaces. Living with plants is not merely about styling and decorating. Houseplants have beneficial effects on our living environment and make our lives better, healthier and more beautiful. It is our mission here on Urban Jungle Bloggers to share this love for plants with other like-minded people.

Instagram: @urbanjungleblog
Web: www.urbanjunglebloggers.comC o n s e r v a t o r y  A r c h i v e s 
Zakladatelkou Conservatory Archives je půvabná Jin Ahn, původem z Jižní Korei, která si už pár let v Anglii plní svůj životní sen. Jin se v roce 2010 přestěhovala na východ Londýna, aby si tam o šest let později mohla otevřít obchod s rostlinami a starým designovým nábytkem. Široký výběr rostlin, unikátní starožitnosti, dechberoucí atmosféra obchodu a výborná prezentace celého projektu na sociálních sítích jsou důvodem, proč si Conservatory Archives za krátké dva roky od otevření získal tak velké množství příznivců. Včetně mě a teď už určitě i vás! Není nad to, když lidé seberou odvahu udělat zásadní změny ve svém životě proto, aby se mohli naplno věnovat něčemu, co milují.

Instagram: @conservatory_archives
Web: www.conservatoryarchives.co.ukS láskou, MIA

Join the conversation!

 1. Skvělá dávka inspirace. ♥ Ráda se na rostlinky koukám, ale skoro žádná mi nikdy nevydrží. :D :/ No, bez nich to taky není ono, tak nezbývá, než to příští rok změnit! Omrknu ty profily, vypadají vážně skvěle. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Páni! Bombastické. Je škoda, že v našem bytě se moc nedaří rostlinkám, jež rády světlo... ale i tak se mi daří udržovat stále živou moji visutou zahrádku :) Protože s tak bláznivými kočkami nemůžeme mít jedinou kytku jen tak někde položenou na polici. Buď by ji sežrali, nebo stihli třikrát za den přesadit a zlikvidovat nějakým neznámým obřadním rituálem. :D

  OdpovědětVymazat
 3. TO jsou úžasný tipy. Člověk by to hned chtěl taky :)

  OdpovědětVymazat
 4. Všechno to vypadá naprosto božsky, mám rostlinky ráda, bohužel jsem ten typ člověka, který dokáže zabít i kámen... jakmile mám kytku, dokážu ji utýrat během pár dnů a můžu se s ní hned rozloučit...

  http://ohnempolibena.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. wau to jsem vubec nevedela ze se nekdo necemu takovymu venuje! ja znam jenom zahradu na niti ale ta je taky super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, děkuji za skvělý tip :) Zahradu na niti jsem neznala, ale už jí mám v hledáčku, vypadá božsky! Tak už nejspíš vím, kam budou směřovat mé nejbližší kroky... Do Školské ulice :)

   Vymazat
 6. Jsem hrozně ráda, že jsi napsala takový článek! Instagram Pokojovky miluju (chci si teď díky nim koupit řasoukoule :) ) a tak aspoň budu mít větší rozlet při sledování takovéhle inspirace!
  https://doubletrouble02.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

© M I A. Design by FCD.